آمادگی جسمانی - سنگ نوردی
 
هنر زنده ماندن در شرایط سخت جلد 1
 
هنر زنده ماندن در شرايط سخت2
 
هنر زنده ماندن در شرايط سخت3
 
هنر زنده ماندن در شرايط سخت4
 
هنر زنده ماندن در شرايط سخت5
 
مبلغ كتابها 32 هزار تومان
 

هنر زنده ماندن در شرايط سخت DVD

مبلغ دی وی دی 15 هزار تومان

لوازم سنگ نوردی

نوار تسمه (Tape)

نوار يكی از ملزومات كوهنوردی بوده و در موارد مختلف از آن استفاده می شود. از اين موارد می توان به استفاده از آن در كارگاه ها و حمايت های ميانی اشاره كرد. نوارها با توجه به عرض، طول، ضخامت، يک لا و دولا بودن ، دارای مقاومت های گوناگونی هستند

کارابین

كارابين Karabiner(UK),Carabiner(US),Crab,Krab

وسيله ای است فلزی، ساخته شده از آلياژ آلومينيوم كه برای اتصالات ابزار كوهنوردی مورد استفاده قرار می گيرد. كارابين در دو شكل عمومی D و گلابی به صورت های ساده يا پيچ دار ساخته می شود كه هر كدام دارای كاربرد خاصی است. مقاومت كارابين (ميزان وزنی كه می تواند تحمل كند) به واحد كيلونيوتن بر روی بدنه آن نوشته شده است.

اجزای كارابين :

• بدنه اصلی

• ضامن

• فنر

• سوزن ( Pin )

• مهره و پيچ ( در كارابين های پيچ دار)

كاربين ها از لحاظ شكل ظاهری و زاويه دهانه انواع گوناگونی دارند. هر يک از اين انواع نيز كاربرد ويژه ای دارد.

سنگ نوردی
صندلی سنگ نوردی

صندلی سنگنوردی Harness

وسيله ای است كه كوهنوردان با استفاده از آن از ضريب ايمنی بيشتری برخوردار می گردند و در صعود، فرود، حمايت و حمل وسايل فنی به كار می آيد. صندلی های سنگنوردی در مدل های گوناگون و برای كاربردهای متفاوت ساخته می شود .

دو گونه عمومی آن، صندلی های رگلاژدار و صندلی های ساده هستند . نوع رگلاژدار بيشتر برای صعودهای بلند يا صعودهای فنی زمستانه استفاده می شود.

سنگ نوردی
کفش و کتانی سنگ نوردی

كفش و كتانی سنگنوردی Rock Shoe

كفش سنگنوردی: كفشی است كه مخصوص صعود روی ديواره های بلند طراحی شده است كه معمولاً تا روی قوزک پا را می پوشاند و كف ( تخت ) آن انعطاف كمی دارد. اين نوع كفش ها پا را نسبت به كتانی سنگنوردی، در برابر سرما بهتر محافظت می كند.

كتانی سنگنوردی : كفشی است كه دارای انعطاف بسيار بوده ،‌كف آن صاف و چسبنده و عاری از هر گونه عاج است. اين كفش نيز در انواع مختلفی توليد می شود كه هر كدام كاربرد خاص خود را دارد. برای صعودهای رقابتی داخل سالن و تمرينات سنگنوردی بهتر است اين كفش دقيقاً اندازه و چسب پا باشد.

سنگ نوردی
هشت فرود

هشت فرود 8Figure

وسيله ای است به شكل عدد هشت انگليسی(8) كه فقط در فرودها و براساس شكست طناب عمل می نمايد. اين ابزار جهت حمايت توصيه نمی شود.

سنگ نوردی
کلاه کاسکت

كلاه كاسكت Halmet,Brain bucket

وسيله ای است برای محافظت از سر كوهنوردان در مقابل ضربه های احتمالی و ريزش سنگ و يخ .

سنگ نوردی
اسلینگ

اسلينگ Sling(UK),Runner(US)

تسمه هايی دو لا هستند كه دو سر آن به هم دوخته يا گره زده شده است. از اين ابزار در حمايت های ميانی ها و به منظور جلوگيری از شكست طناب و راحتی حركت ابزار از محل استقرار خود در جهات مختلف يا حول محورشان استفاده می گردد. همچنين از انتقال نيروی حاصل از حركت، فشارها، كشش و ضربه های ناگهانی طناب به حمايت های ميانی جلوگيری می نمايد.

سنگ نوردی
میخ

ميخ piton

اين ابزار معمولاً يا از فولاد نرم ساخته می شود يا از آلياژ كروم و فولاد . ميخ در انواع و اشكال مختلفی ساخته می شود. ميخ ها را با چكش در شكاف ها می كوبند. برای كوبيدن ميخ، شكاف را طوری انتخاب می كنيم تا از بيرون بزرگتر و عريض تر از داخل تنگ و باريک باشد. چنانچه دو سوم يک ميخ را بتوان با فشار دست وارد شكاف كرد ميخ قوی و محكمی خواهيد داشت. البته به ياد داشته باشيد كه بلافاصله آن را با چكش به خوبی به درون شكاف بكوبيد.

اگر ميخ به خوبی در سنگ فرو رفته باشد، صدای چكش، صدای زنگ داری خواهد بود. در اين حالت با فرورفتن بيشتر ميخ به درون شكاف صدا زيرتر مي شود. اين صدا را سنگنوردان ايراني اصطلاحاً صدای جان می نامند. در غير اين صورت صدای خفه ای كه به آن سنگنوردان ايرانی اصطلاحاً صدای مرگ می گويند، شنيده می شود.

اگر ميخ تا انتها در سنگ فرو نرفت، بايد تسمه ای به دور آن انداخت تا از اهرم شدن آن جلوگيری شود

سنگ نوردی
رول

رول Bolt

زمانی كه هيچ شكافی در سنگ وجود ندارد و امكان نصب هيچ ابزاری نيست. از رول استفاده می شود. رول ها در سوراخی كه با يک مته در سنگ ايجاد می شود كوبيده می شوند و از مقاومت بسيار زيادی برخوردارند.

سنگ نوردی

بد نیست بدانید در سنگنوردی ابزار گوناگونی وجود دارد که مربی کلاس آنها را برای شما معرفی خواهد نمود.سنگ نوردی
سنگ نوردی
سنگ نوردی
سنگ نوردی

برای حمایت نفر سر طناب بهتر است از ابزار اختصاصی این کار استفاده نمود. ابزاری نظیر:

سنگ نوردی
سنگ نوردی
 
آموزش آمادگی جسمانی
دفاع شخصی
آموزش سنگ نوردی
   
 
 
©تهیه شده توسط شرکت شکوه دنیای زاگرس